psychiatra warszawa
psychiatra warszaw – badania psychologiczne – porady psychologiczne

Argumenty Sądu Najwyższego w sprawie ACA – Zderzenie dwóch światopoglądów ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

To jest moja sprawa w tej sprawie. W przeciwieństwie do tego sędzia Antonin Scalia nie wykazywał żadnego zaniepokojenia takimi kwestiami: Ci [nieubezpieczeni] ludzie nie są głupi. Później wykupią ubezpieczenie. Są młodzi i potrzebują teraz pieniędzy. Kiedy myślą, że mają poważne ryzyko poniesienia wysokich rachunków medycznych, będą kupować ubezpieczenia, podobnie jak reszta z nas. Nie wiem, dlaczego [rząd] uważa, że nigdy go nie kupią.
Argumenty ujawniły również szereg poglądów na temat podstawowej natury i funkcji ubezpieczenia. W odpowiedzi na stanowisko państw, że Trybunał powinien skupić się wyłącznie na rynku ubezpieczeniowym, a nie na szerszym rynku opieki zdrowotnej, sędzia Elena Kagan odpowiedziała: Czy to nie wydaje się być. . . przycinanie baloneya [trochę] cienkie. Chodzi mi o to, że ubezpieczenie zdrowotne istnieje tylko w celu finansowania opieki zdrowotnej. Te dwa elementy są ze sobą nierozerwalnie powiązane. Nie otrzymujemy ubezpieczenia, abyśmy mogli spojrzeć na nasz certyfikat ubezpieczenia. Dostajemy to, abyśmy mogli wejść i uzyskać dostęp do opieki zdrowotnej. Ale według sędziego Johna Robertsa, to samo dotyczy innych dóbr i usług: Samochód lub brokuły nie są również kupowane dla nich samych. Są kupowane w celu transportu lub w przypadku brokułów, pokrywając zapotrzebowanie na żywność.
Sędziowie w różny sposób przewidywali swoje poglądy na temat charakteru subsydiowania skrośnego i łączenia ryzyka związanego z ubezpieczeniem. Według sędziego Samuela Alito, mandat wymaga od młodych, zdrowych ludzi zapłacenia o wiele więcej niż dyktowałoby ich ryzyko aktuarialne, zmuszając tych ludzi do zapewnienia ogromnej dotacji dla towarzystw ubezpieczeniowych w innych celach, które ustawa chce pełnić , niż jedynie wymaganie od ludzi, aby płacili za swoje oczekiwane usługi. Roberts zauważył także niedopasowanie między objętymi korzyściami a potencjalną potrzebą każdej osoby. Mówiąc do prawnika rządu, powiedział: Polityki, które wymagają od ludzi do zakupu, obejmują. . . opieka nad matką i noworodkiem, usługi pediatryczne i leczenie uzależnień. Wydaje mi się, że nie można powiedzieć, że wszyscy będą potrzebować [tych usług], a jednak jest to część tego, co trzeba im kupić .
Ale jako sędzia Ruth Bader Ginsburg szybko odparł: Jeśli masz ubezpieczenie, tak działa ubezpieczenie. To jest szczególnie prawdziwe – dodał Kagan – ponieważ w tym kontekście dotacje stają się w końcu subsydiowane.
Rozpowszechnianie kosztów opieki jest jedną z przyczyn zlecenia. Innym jest przeciwdziałanie niekorzystnej selekcji, która wynika z wymogu ubezpieczenia przez ubezpieczycieli osób w istniejących wcześniej warunkach. Zdaniem Scalii jest to samodoskonalony problem , którego Kongres mógłby uniknąć, po prostu nie wymagając gwarantowanego wydania ubezpieczenia i oceny ryzyka dla społeczności. Ale Scalia zdawała się przyjmować odmienne zdanie na temat mandatu w argumencie następnego dnia, zastanawiając się, czy zaatakować całą ACA, jeśli mandat spadnie. W tym kontekście uznał mandat i związane z nim regulacje rynku ubezpieczeń za serce głównego celu prawa, co sprawiło, że nie chciał pozostawić reszty obowiązującego prawa.
Ta dyskusja o rozdzielności otworzyła wyraźną wymianę informacji na temat aktywizmu sądowego w porównaniu z szacunkiem dla Kongresu
[patrz też: , euthyrox skutki uboczne, coqlila ]

Tags: , ,

No Responses to “Argumenty Sądu Najwyższego w sprawie ACA – Zderzenie dwóch światopoglądów ad”

 1. Riff Raff Says:

  Sporo ciekawych informacji

 2. Norbert Says:

  [..] Cytowany fragment: podkłady medyczne[...]

 3. Henryk Says:

  Zapalenie oskrzeli mam co najmniej 2 razy w roku

 4. Mad Jack Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: bio żywność[...]

 5. Aleks Says:

  Polecam sobie poczytać tutaj o konsekwencjach

Artykuł dotyczy tematów: coqlila euthyrox skutki uboczne jakub ziemirski