psychiatra warszawa
psychiatra warszaw – badania psychologiczne – porady psychologiczne

Argumenty Sądu Najwyższego w sprawie ACA – Zderzenie dwóch światopoglądów

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2018

W ostatnim tygodniu marca wiele państw było przygniecionych 3-dniowymi argumentami Sądu Najwyższego w konstytucyjnym wezwaniu do ustawy o ochronie pacjenta i przystępnej cenie (ACA). Trybunał poświęcił więcej niż sześciokrotnie więcej czasu niż ustne argumenty – stosunek nie widziany od Brown v. Board of Education w 1954. Prawnicy konstytucyjni uważają to za najważniejszy przypadek Trybunału od czasu Busha przeciwko Gore, ale dla zdrowia polityka to przypadek stulecia. Przewidywania doświadczonych obserwatorów na podstawie ustnych argumentów Sądu Najwyższego w sprawie ACA Niebezpieczne jest przewidywanie wyników na podstawie tego, co słyszy się w sądzie. Sędziowie często określają stanowiska, które mają trudny czas na zaakceptowanie, w celu przetestowania przeciwstawnych poglądów. Niemniej jednak istnieje dobre poparcie dla każdej z ocen wymienionych w ramce, które zostały zaoferowane przez wysoce doświadczonych prawników i dziennikarzy Sądu Najwyższego.
Oprócz prognoz dotyczących żywienia istnieje jeszcze jeden powód, dla którego argumenty ustne zasługują na szczególną uwagę: pokazują, jak sędziowie postrzegają podstawowe kwestie polityczne i społeczne. Prawnicy apelacyjni rozumieją, że sprawy dotyczące ogólnych zasad konstytucyjnych są często wygrywane lub przegrane w oparciu o szerokie ramy problemów, a nie techniczne argumenty prawne czy tajemnicze precedensy.
Czy zapewnienie wolności polega jedynie na uwolnieniu ludzi od ograniczeń i nakazów, czy też pociąga za sobą wzmocnienie pozycji i poszerzenie możliwości. Czy osoby nieubezpieczone są odpowiedzialne za nakładanie kosztów na innych lub czy są samowystarczalne. Czy indywidualny mandat reguluje tylko rynek ubezpieczeń zdrowotnych, czy też rynek usług opieki zdrowotnej. To, w jaki sposób sędziowie rozpatrują podstawowe kwestie ramowe, w dużej mierze decydują o tym, czy rządzą na korzyść ACA, czy też przeciw niej. Dlatego wiele można się nauczyć, obserwując, jak otwarci byli sędziowie na te szersze konceptualizacje problemów.
Wielu badaczy prawa (w tym ja) uważało, że byłoby to łatwe, ponieważ ubezpieczenie zdrowotne w oczywisty sposób wiąże się z handlem międzystanowym, a mandat jest bezspornie kluczowy dla wielu podstawowych niezakwestionowanych przepisów ACA. Ale sprawy te można postrzegać inaczej, o czym świadczy głęboki podział sądów niższych instancji. W ten sposób otwierająca salwę sprawiedliwości Anthony ego Kennedy ego dla adwokata rządu mówi wiele razy: Czy możesz stworzyć handel, aby go uregulować. To, jak później powiedział, jest bezprecedensowym posunięciem, które zmienia relację rządu federalnego z jednostką w bardzo fundamentalny sposób.
Pod koniec dyskusji Kennedy pokazał jednak, że jest w stanie spojrzeć na sprawy mniej surowo, zwracając się do pełnomocnika stanowego (w różnych punktach), że nieubezpieczeni są na rynku w tym sensie, że stwarzają ryzyko, że rynek musi uwzględniać. . . . Myślę, że prawdą jest, że jeśli większość pytań w życiu to sprawy o stopniu naukowym, w świecie ubezpieczeń i opieki zdrowotnej,. . . młoda osoba, która jest nieubezpieczona, wyjątkowo blisko wpływa na stawki ubezpieczenia i koszty opieki medycznej w sposób inny niż w innych branżach
[patrz też: wyciąg pershla, choroba huntingtona wikipedia, lek bez recepty na uspokojenie ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Artykuł dotyczy tematów: choroba huntingtona wikipedia lek bez recepty na uspokojenie wyciąg pershla