psychiatra warszawa
psychiatra warszaw – badania psychologiczne – porady psychologiczne

Penicylina do zapobiegania nawrotom Cellulitis nóg AD 3

Posted in Uncategorized  by admin
December 9th, 2018

Zaobserwowano normalną praktykę kliniczną w leczeniu czynników predysponujących, takich jak grzybica stóp. Przestrzeganie próbnych leków oceniano za pomocą samodzielnie zgłaszanych liczników pigułek pobranych podczas dalszych rozmów telefonicznych. Dane te zostały skategoryzowane jako brak przyjmowanych pigułek, prawie żadnych przyjmowanych (1 do 24% zalecanych dawek), niektóre przyjmowane (25 do 49%), większość przyjmowana (50 do 74%) lub wszystkie przyjmowane (75 do 100%).
Randomizacja, oślepienie i kontynuacja
Centrum koordynujące losowo przypisało uczestnikom korzystanie z internetowej usługi losowania opartej na NTSC (Nottingham Clinical Trials Unit). Randomizacja była stratyfikowana w zależności od obecności lub braku istniejącego obrzęku i owrzodzenia związanego z zapaleniem tkanki łącznej. Wygenerowana komputerowo lista randomizacji powstała przed rozpoczęciem rekrutacji, przy użyciu losowo zmieniających się rozmiarów bloków i była przechowywana przez NCTU. Zadania terapeutyczne zostały wysłane drogą elektroniczną do wydziału farmacji w Queen s Medical Center w Nottingham, gdzie leki wydawane były przy użyciu identycznego oznakowania i pakowania i wysyłane pocztą do domów uczestników.
Uczestnicy i wszyscy członkowie zespołu badawczego nie byli świadomi wykonywania zabiegów podczas całego badania, a analizę przeprowadzono przed złamaniem kodu randomizacji. Chociaż leki badane były pakowane w identyczny sposób, a tabletki placebo miały taką samą wielkość i kształt jak tabletki penicyliny, tabletki nie były identyczne ze względu na koszty związane z nadmiernym upakowaniem (tabletki placebo były nieoznakowane, a tabletki penicyliny zostały oznaczone ). Ryzyko odsłonięcia poprzez bezpośrednie porównanie tabletek aktywnych z placebo było niskie, ponieważ uczestnicy byli rekrutowani z szerokiego obszaru geograficznego, z niewielkim lub żadnym kontaktem. Ponadto, pierwotny wynik został potwierdzony na podstawie dokumentacji medycznej prowadzonej przez lekarzy rodzinnych w celu zmniejszenia potencjalnego prawdopodobieństwa wykrycia od rozróżnienia.
Kontynuowano rozmowy telefoniczne z centrum koordynacyjnego w odstępach 3-miesięcznych w fazie profilaktyki (od 0 do 12 miesięcy) oraz w odstępach 6-miesięcznych w fazie obserwacji (od 13 do 36 miesięcy). Uczestnicy rejestrowali zdarzenia niepożądane i korzystanie z usług zdrowotnych w dzienniku.
Wyniki
Podstawową miarą wyniku był czas od randomizacji do następnego medycznie potwierdzonego epizodu zapalenia tkanki łącznej. Uważano, że epizod rozpoczął się w pierwszym dniu wystąpienia objawów zgłaszanych przez uczestnika. Epizody zgłoszone przez uczestnika i skutkujące leczeniem antybiotykami, ale niezatwierdzone przez lekarza, zostały udokumentowane jako potwierdzone przypadki i uwzględnione w analizie wrażliwości.
Drugorzędowymi pomiarami były proporcje uczestników z powtarzającym się epizodem zapalenia tkanki łącznej w fazie profilaktyki i podczas fazy kontrolnej, liczba powtórzeń zapalenia tkanki łącznej, proporcje uczestników z nowym obrzękiem lub owrzodzeniem w fazie profilaktyki i podczas faza obserwacji, liczba nocy w szpitalu na cellulitis, liczba niepożądanych reakcji na leki lub niepożądane zdarzenia (śmierć, nudności, biegunka, drozd, wysypka, ciężkie reakcje skórne, sepsa i niewydolność nerek), i koszt -skuteczność
[patrz też: przegladarka skierowan sanatoryjnych, testy na nietolerancję pokarmową, asmed ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Artykuł dotyczy tematów: asmed przegladarka skierowan sanatoryjnych testy na nietolerancję pokarmową