psychiatra warszawa
psychiatra warszaw – badania psychologiczne – porady psychologiczne

Penicylina do zapobiegania nawrotom Cellulitis nóg

Posted in Uncategorized  by admin
September 9th, 2018

Zapalenie tkanki łącznej kończyny dolnej jest powszechną infekcją bakteryjną skóry i tkanki podskórnej. Porównano profilaktyczną małą dawkę penicyliny z placebo w celu zapobiegania nawrotom zapalenia tkanki łącznej. Metody
Przeprowadziliśmy podwójnie ślepe, randomizowane, kontrolowane badanie z udziałem pacjentów z dwoma lub więcej epizodami zapalenia tkanki łącznej nogi, którzy zostali zwerbowani w 28 szpitalach w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Randomizację przeprowadzono zgodnie z wygenerowanym przez komputer kodem, a badane leki (penicylina [250 mg dwa razy dziennie] lub placebo przez 12 miesięcy) były wydawane przez centralną aptekę. Pierwszorzędnym rezultatem był czas do pierwszej wznowy. Uczestnicy byli obserwowani przez okres do 3 lat. Ponieważ ryzyko nawrotu nie było stałe w ciągu 3 lat, pierwotna hipoteza była testowana tylko podczas profilaktyki.
Wyniki
Łącznie rekrutowano 274 pacjentów. Wyjściowa charakterystyka była podobna w obu grupach. Mediana czasu do wystąpienia pierwszego nawrotu zapalenia tkanki łącznej wynosiła 626 dni w grupie otrzymującej penicylinę i 532 dni w grupie placebo. Podczas fazy profilaktycznej 30 z 136 uczestników grupy penicylinowej (22%) miało nawrót, w porównaniu z 51 ze 138 uczestników w grupie placebo (37%) (współczynnik ryzyka, 0,55, przedział ufności 95% [CI], 0,35 do 0,86; P = 0,01), uzyskując liczbę potrzebną do leczenia, aby zapobiec jednemu nawrotowi epizodu cellulitis 5 (95% CI, 4 do 9). W okresie obserwacji bez interwencji nie było różnicy między grupami pod względem częstości występowania pierwszego nawrotu (27% w obu grupach). Ogólnie rzecz biorąc, uczestnicy grupy penicylin mieli mniej powtórzeń niż w grupie placebo (119 vs. 164, P = 0,02 dla trendu). Nie stwierdzono istotnej różnicy między grupami pod względem liczby zdarzeń niepożądanych (37 w grupie penicyliny i 48 w grupie placebo, P = 0,50).
Wnioski
U pacjentów z nawracającym zapaleniem tkanki łącznej nóg, penicylina skutecznie zapobiegała kolejnym atakom podczas profilaktyki, ale działanie ochronne zmniejszało się stopniowo po zaprzestaniu leczenia lekiem. (Finansowane przez Action Medical Research; PATCH I Controlled-Trials.com number, ISRCTN34716921.)
Wprowadzenie
Zapalenie tkanki łącznej nóg jest częstą infekcją skóry i tkanki podskórnej.1,2 Większość zakażeń, które mają wpływ na nienaruszoną skórę, uważa się za związane z paciorkowcami, 3,4, chociaż inne organizmy mogą być odpowiedzialne, jeśli naruszona zostanie integralność skóry. Każdy nawracający epizod zapalenia tkanki łącznej powoduje dalsze uszkodzenie układu limfatycznego.6 i wiąże się z dodatkowymi chorobami i kosztami opieki zdrowotnej.7 Aktualne wytyczne dotyczące zapobiegania zapaleniu tkanki łącznej opierają się na zasadzie konsensu i zalecają profilaktyczną antybiotykoterapię w przypadku nawracającej choroby.8,9 Trzy małe, randomizowane, kontrolowane badania sugerują możliwą korzyść z profilaktycznych antybiotyków u pacjentów z nawracającym zapaleniem tkanki łącznej, 10-12, ale opinia kliniczna jest mieszana.
Przeprowadziliśmy profilaktyczne antybiotyki w leczeniu cellulitu w badaniu Home I (PATCH I) w celu zbadania skuteczności 12-miesięcznego cyklu podawania małej dawki penicyliny w celu zapobiegania zapaleniu tkanki łącznej nogi u osób z nawracającą chorobą
[więcej w: asmed, moczenie mimowolne, olej słonecznikowy zastosowanie ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Artykuł dotyczy tematów: asmed moczenie mimowolne olej słonecznikowy zastosowanie