psychiatra warszawa
psychiatra warszaw – badania psychologiczne – porady psychologiczne

Rozdzielność pojedynczego mandatu

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Sąd Najwyższy rozpatruje obecnie federalną decyzję sądu apelacyjnego, zgodnie z którą indywidualne upoważnienie w ustawie o przystępnej cenie (ACA), które wymaga od osób zakupu ubezpieczenia zdrowotnego lub zapłacenia kary, jest niezgodne z konstytucją. Jeśli Trybunał się zgodzi, wówczas rozważy, czy unieważnić mandat sam, czy też zastosować inne przepisy, być może nawet całą ACA, ponieważ mandatu nie można rozdzielić ( odcięte ) od reszty prawa. Los ACA może zatem zależeć od rozdzielności mandatu. Trybunał otrzymał wytyczne dotyczące trzech opcji: nierozwiązywalność w całej ACA, oddzielność od niektórych, ale nie wszystkich innych przepisów (lub częściową separację, przyjętą przez administrację Obamy1), oraz całkowitą rozdzielność. Uważamy, że mandat jest całkowicie rozdzielny.
Konstytucyjność i rozdzielność przepisu ustawowego są odrębnymi kwestiami prawnymi. W większości przypadków rozróżnienie jest jasne, ponieważ związane z nimi argumenty dotyczą zupełnie innych kwestii (np. Rozdzielność przepisu naruszającego wolność religijną). W przypadku indywidualnego mandatu różnica jest mniej oczywista.
Zasadniczo Konstytucja przyznaje rządowi federalnemu ograniczone, wyliczone uprawnienia. Kongresowi wykonanie mandatu musi towarzyszyć jedna z tych uprawnień. Najszersze uprawnienia zapewnia klauzula Commerce, która upoważnia Kongres do regulowania handlu międzystanowego. Jednakże zgodnie z decyzją Sądu Najwyższego, władza ta obejmuje również upoważnienie do uchwalania przepisów regulujących kwestie intymne, jeżeli są one istotną częścią większej regulacji gospodarczej. działalność, w której system regulacyjny mógłby zostać podcięty, chyba że uregulowano by działalność wewnętrzną. 3 Kluczową kwestią jest to, czy mandat pasuje do tego opisu.
Ustalenie rozdzielności wiąże się z rozpoznaniem, co Kongres zamierzałby przyjąć w przypadku większej ustawy, gdyby jeden przepis był niekonstytucyjny. Jeżeli żaden przepis nie odnosi się konkretnie do tej kwestii (jak w przypadku ACA), orzeczenia sądów faworyzują rozdzielność, aby zachować jak najwięcej przepisów, jak to możliwe. Trybunał orzekł, że niekonstytucyjne postanowienie można oddzielić, chyba że oczywiste jest, że Kongres wolałby nie mieć żadnych przepisów od ustawodawstwa bez tego przepisu lub jeżeli ustawodawstwo nie byłoby w stanie funkcjonować niezależnie bez niego.4.
Twierdzenie, że mandat jest konstytucyjny zgodnie z klauzulą handlową, wymaga uznania stanowiska, że jest niezbędny dla systemu ustawowego, podczas gdy argumentowanie, że jest rozdzielna, dyktuje pozornie przeciwną pozycję, że ACA jest zdolna do funkcjonowania bez niej . oba argumenty mogą być niezręczne, co może być jedną z przyczyn, dla których administracja popiera częściową separację. Jednak zgodnie z prawem stanowiska są spójne: mandat może stanowić ważną część systemu ustawowego, a zatem konstytucyjny, ale nie absolutnie niezbędny, a zatem całkowicie rozdzielny.
Najmniej prawdopodobny wniosek jest taki, że mandat jest po prostu nierozerwalny. Wiele przepisów ACA już obowiązuje, a zatem wyraźnie może funkcjonować bez mandatu, który zaczyna obowiązywać w 2014 r
[podobne: testy na nietolerancję pokarmową, aromatyzacja testosteronu, wyciąg pershla ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Artykuł dotyczy tematów: aromatyzacja testosteronu testy na nietolerancję pokarmową wyciąg pershla