psychiatra warszawa
psychiatra warszaw – badania psychologiczne – porady psychologiczne

Ścisła kontrola glikemii a standardowa opieka po kardiochirurgii dziecięcej AD 3

Posted in Uncategorized  by admin
September 13th, 2018

Lekarze w klinice nie byli świadomi zadań w grupie badanej. Plan przedoperacyjny polegał na podawaniu śródoperacyjnych glukokortykoidów wszystkim dzieciom w obu instytucjach, które wymagały hipotermicznego zatrzymania krążenia oraz wszystkim dzieciom w szpitalu dziecięcym w Bostonie, które były młodsze niż rok; przedoperacyjne glukokortykoidy nie były podawane. Protokół badania został zapoczątkowany natychmiast po przyjęciu po operacji. Lekarze przy łóżku w kardiochirurgicznym oddziale intensywnej terapii zdawali sobie sprawę z przydziału grupy badawczej, biorąc pod uwagę potrzebę leczenia insulinoterapią i potencjalną szkodliwość podawania płynu placebo. Grupa, której przypisano ścisłą kontrolę glikemii (określana dalej jako grupa kontrolna glikemii) otrzymała wlew dożylny zwykłej insuliny ludzkiej przy najniższej dawce niezbędnej do osiągnięcia normoglikemii (zdefiniowanej jako poziom glukozy we krwi od 80 do 110 mg na decylitr [4.4. do 6,1 mmol na litr]). Regulację dawki prowadzono przez częste pomiary przyłóżkowe za pomocą glukometru (LifeScan SureStep Flexx w Bostonie i Roche ACCU-CHEK Inform w Michigan) .23 Poziomy glukozy wprowadzono do algorytmu proporcjonalnego do całkowitej dawki insuliny20 na arkuszu kalkulacyjnym Microsoft Excel. wyświetlane na dedykowanym laptopie przy łóżku pacjenta. Monitorowanie ciągłej glukozy (urządzenie Guardian REAL-Time, Medtronic Diabetes) stosowano podczas trwania leczenia insuliną w grupie kontrolnej glikemii w celu ustalenia częstotliwości kontroli stężenia glukozy we krwi oraz ostrzeżenia pielęgniarki przyłóżkowej przed zbliżającą się lub rzeczywistą hipoglikemią; jednak żadne decyzje dotyczące dawkowania insuliny ani ratowania glukozy nie były podejmowane wyłącznie na podstawie odczytów z ciągłych glukometrów.
Ciągły monitoring glikemii był stosowany w grupie opieki standardowej tylko przez pierwsze 3 dni na OIOM, aby ostrzec lekarzy przyłóżkowych o zbliżającej się hipoglikemii. Standardowa grupa opieki nie miała ustalonego docelowego zakresu dla zarządzania poziomem glukozy we krwi; pacjenci byli leczeni zgodnie z preferencjami uczestnika intensywnej terapii serca. W obu grupach zastosowano system pobierania krwi (VAMP Jr., Edwards Lifesciences) w celu zmniejszenia utraty krwi, rozcieńczenia próbki i ryzyka zanieczyszczenia cewnika związanego z częstymi pobieraniami krwi. Protokół badania przerwano po usunięciu cewnika tętniczego, w momencie wypisu z kardiostatu ICU lub 30 dni po randomizacji, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
Głównym rezultatem była liczba infekcji związanych z opieką zdrowotną (tj. Zapalenie płuc, przepływ krwi, drogi moczowe i zakażenia w miejscu operacyjnym, zgodnie z definicją w Centers for Disease Control and Prevention24), na 1000 pacjento-dni w OIOM serca. Wszystkie infekcje zostały zaaprobowane przez lokalnych lekarzy zajmujących się kontrolą zakażeń, którzy nie byli świadomi zadań grupy badawczej
[patrz też: zalecenia po wyrwaniu zęba, usg jamy brzusznej opole, bydgoszcz fizjoterapia ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Artykuł dotyczy tematów: bydgoszcz fizjoterapia usg jamy brzusznej opole zalecenia po wyrwaniu zęba