psychiatra warszawa
psychiatra warszaw – badania psychologiczne – porady psychologiczne

Sterydy gonad i skład ciała, siła i funkcje seksualne u mężczyzn AD 4

Posted in Uncategorized  by admin
November 6th, 2018

Ponadto, protokół wymagał, aby uczestnicy pominąć w analizach nie więcej niż 20% swoich dawek badanego leku. Uczestnicy, którzy przerwali leczenie badaniem po 8 tygodniu, ale przed 16 tygodniem, zostali poproszeni o poddanie się kolejnej ocenie składu ciała i wytrzymałości podczas ich ostatniej wizyty. Analiza statystyczna
Badanie miało 80% mocy na poziomie alfa 0,025, z zastosowaniem jednokierunkowej analizy wariancji w celu wykrycia średnich zmian od linii podstawowej do 16 tygodni co najmniej 0,3 razy wspólnego odchylenia standardowego dla miar składu ciała. na DXA i obszarze podskórnej tkanki tłuszczowej i okolicy udowej na CT. Obliczenia zostały oparte na próbie 40 uczestników na grupę dawek, przy założeniu, że 80% uczestników miałoby dane, które można by ocenić.
Aby określić dawkę testosteronu potrzebną do utrzymania składu ciała, siły i funkcji seksualnych, porównaliśmy zmiany w każdym wyniku pomiędzy grupami dawek za pomocą testu wielokrotnego zakresu Duncana. Aby dalej kontrolować błąd typu I, przyjęliśmy poziom istotności równy 0,025, stosując metodę Bonferroniego w celu dostosowania do dwóch głównych wyników. Nasza pierwotna analiza skupiała się na porównaniach grupy otrzymującej dawkę 5 g z innymi grupami dawek, ponieważ dawka ta dawała poziomy testosteronu podobne do poziomów wyjściowych.
Aby określić, czy zmiany w każdym wyniku były związane z testosteronem, estradiolem lub obiema, zastosowaliśmy następujące podejścia. Aby ocenić skutki związane z testosteronem, porównaliśmy zmiany w każdym wyniku spośród wszystkich grup dawek w kohorcie 2 przy użyciu testu wielokrotnego zakresu Duncana. Ponieważ anastrozol drastycznie hamuje produkcję estradiolu, różnice między grupami w kohorcie 2 powinny odzwierciedlać wpływ testosteronu na każdy wynik. Aby ocenić efekty związane z estradiolem, wykorzystaliśmy ogólne testy oparte na modelu liniowym z stopniem swobody, w których efekty były kohortą (kohorta lub kohorty 2), specyficzną dla grupy dawką testosteronu i interakcją dawki kohorta-testosteronu. Interakcja porównuje nachylenia regresji dawki testosteronu z wartościami końcowymi w kohorcie i kohorcie 2. Wpływ estradiolu na każdy wynik został również wywnioskowany przy użyciu niezależnych testów t dla porównania średniej zmiany w każdym wyniku dla wszystkich grupy otrzymujące testosteron (1,25 g, 2,5 g, 5 g lub 10 g dziennie) w kohorcie ze średnią zmianą we wszystkich grupach, które otrzymały testosteron i inhibitor aromatazy w kohorcie 2. Ponieważ dawki testosteronu były identyczne w dwóch kohortach i Synteza estradiolu była selektywnie hamowana w kohorcie 2, różnice w wynikach między kohortami przy zastosowaniu tego podejścia powinny również odzwierciedlać działanie estradiolu.
Wszystkie podane wartości P są dwustronne
[hasła pokrewne: urolog po angielsku, przegladarka skierowan sanatoryjnych, asmed ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Artykuł dotyczy tematów: asmed przegladarka skierowan sanatoryjnych urolog po angielsku