psychiatra warszawa
psychiatra warszaw – badania psychologiczne – porady psychologiczne

Sterydy gonad i skład ciała, siła i funkcje seksualne u mężczyzn AD 8

Posted in Uncategorized  by admin
September 10th, 2018

Dla każdego mężczyzny wartość średnia na końcowej wizycie została następnie odjęta od wartości średniej podczas wizyty podstawowej. T bary oznaczają błędy standardowe. W każdej kohorcie pręty o tej samej liczbie wskazują na brak znaczącej różnicy między grupami dawek. Wartości P odnoszą się do kohortowo-testosteronowych warunków oddziaływania dawki w analizach wariancji porównujących zmiany w każdej miarce wyniku pomiędzy kohortami i 2. W kohorcie 1, pożądanie seksualne stopniowo zmniejszało się wraz ze spadkiem dawek testosteronu, z 10 g do 0 g testosteronu dziennie, a wszystkie grupy dawek różniły się znacząco od siebie z wyjątkiem grup dawek 2,5 g i 5 g (Figura 4A). Znacznie pogorszyła się funkcja erekcji u mężczyzn, którzy otrzymali placebo, w porównaniu z mężczyznami, którzy otrzymali testosteron, i zmniejszyła się bardziej u mężczyzn, którzy otrzymywali codziennie 1,25 g testosteronu niż u mężczyzn w trzech grupach najwyższych dawek (Figura 4B).
W grupie 2, pożądanie seksualne zmniejszyło się znacząco u mężczyzn, którzy otrzymali placebo, w porównaniu z mężczyznami w trzech grupach o najwyższej dawce, i zmniejszyło się bardziej u mężczyzn, którzy otrzymywali codziennie 1,25 g testosteronu niż u mężczyzn w dwóch najwyższych grupach dawkowania (Figura 4A) . Funkcja erekcji zmniejszyła się bardziej u mężczyzn otrzymujących placebo niż u mężczyzn, którzy otrzymali testosteron (ryc. 4B). Wyniki dla innych zgłaszanych działań są dostępne w Dodatku Uzupełniającym.
Porównania zmian w składzie ciała i funkcji seksualnych zi bez blokady antyromowej
Oddziaływanie dawki kohortowo-testosteronowej było znaczące dla odsetka tkanki tłuszczowej (P = 0,001), obszaru tkanki tłuszczowej śródbłonka (P = 0,021), obszaru podskórnej tkanki tłuszczowej (P = 0,029), pożądania seksualnego (P = 0,045) i erekcji funkcja (P = 0,032); odkrycia te wskazują, że estradiol wywierał niezależny wpływ na te zmienne (ryc. 3 i ryc. 4). W grupach, które otrzymały testosteron, zahamowanie syntezy estrogenu (kohorty 2) w porównaniu z nienaruszoną syntezą estrogenu (kohorty 1) wiązało się ze znacznym wzrostem odsetka tkanki tłuszczowej (P <0,001), obszaru podskórnej tkanki tłuszczowej (P <0,001) i obszaru tkanki tłuszczowej śródbłonka (P = 0,002) oraz ze znacznym spadkiem pożądania seksualnego (P <0,001) i erekcji (P = 0,022); odkrycia te dostarczają dodatkowych dowodów na niezależny wpływ estradiolu na te środki. Oddziaływanie dawki kohorta-testosteronu nie było znaczące dla całkowitej masy beztłuszczowej (P = 0,22), powierzchni mięśnia udowego (P = 0,20) ani siły nacisku na nogę (P = 0,91); wśród mężczyzn, którzy otrzymali testosteron, nie było znaczących różnic między kohortami w zmianach w stosunku do wartości wyjściowych dla masy mięśniowej całego ciała (P = 0,52), powierzchni uda-mięśnia (P = 0,19) lub siły prasy nogi (P = 0,90) .
Dyskusja
Chociaż wiadomo, że wrażliwość różnych tkanek docelowych androgenów jest różna, 15 diagnoza niedoboru androgenów jest zwykle oparta na jednym kryterium laboratoryjnym: poziom testosteronu co najmniej 2 SD poniżej wartości średniej u zdrowych młodych mężczyzn
[hasła pokrewne: zalecenia po wyrwaniu zęba, tanie leki apteka internetowa, choroba huntingtona wikipedia ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Artykuł dotyczy tematów: choroba huntingtona wikipedia tanie leki apteka internetowa zalecenia po wyrwaniu zęba