psychiatra warszawa
psychiatra warszaw – badania psychologiczne – porady psychologiczne

Sterydy gonad i skład ciała, siła i funkcje seksualne u mężczyzn AD 9

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

W tym badaniu okazało się, że dawka testosteronu wymagana do zapobiegania niekorzystnym zmianom w różnych środkach znacznie się różni. Gdy aromatyzacja była nienaruszona, nagromadzenie tłuszczu zaczynało się od łagodnego niedoboru gonad gonad (poziom testosteronu około 300 do 350 ng na decylitr), podczas gdy masa beztłuszczowa, powierzchnia mięśni uda i siła mięśni były zachowane do czasu, aż niedobór sterydów gonadowych był bardziej wyraźny (a poziom testosteronu .200 ng na decylitr). Pożądanie seksualne i funkcja erekcji, dwie główne domeny funkcji seksualnych, wykazywały wyraźne wzorce zmian w miarę obniżania poziomu testosteronu w surowicy. Zmienność wrażliwości tkanek na androgeny może być spowodowana polimorfizmem wpływającym na długość powtórzeń poliglutaminy w genie receptora androgenowego, specyficznymi dla tkanki różnicami w ekspresji receptora androgenu lub lokalnego metabolizmu hormonalnego, lub, jak pokazano w niniejszym badaniu, zmienność ról androgenów i estrogenów w regulacji odpowiedzi na tkanki docelowe. Badania obserwacyjne wykazały zmniejszenie masy mięśniowej i siły oraz zwiększenie masy ciała u mężczyzn z niskim poziomem testosteronu.5,10,11 Mężczyźni z hipogonadyzmem zgłaszają mniej aktywności seksualnej, mniej myśli seksualnych i mniej spontanicznych erekcji niż mężczyźni z prawidłowym poziomem testosteronu . Co więcej, wymiana testosteronu zwiększa masę beztłuszczową, zmniejsza masę tłuszczu i może poprawić funkcje seksualne u mężczyzn z hipogonadyzmem.11,16-22 Obserwacje te doprowadziły do powszechnego przekonania, że niepożądane zmiany w składzie ciała i dysfunkcjach seksualnych u mężczyzn z hipogonadyzmem są spowodowane do niedoboru androgenów. Jednakże, ponieważ estradiol jest metabolitem testosteronu, trudno jest odróżnić działanie androgenów od estrogenów w badaniach obserwacyjnych, a nawet w randomizowanych kontrolowanych próbach, jeśli aromatyzowalne androgeny są stosowane bez podawania inhibitora aromatazy.
Podając różne dawki testosteronu z jednoczesnym i bez jednoczesnego hamowania aromatazy, stwierdziliśmy, że zmiany w masie mięśniowej, okolicy mięśni i mięśni nóg można przypisać zmianom poziomu testosteronu, podczas gdy zmiany w pomiarach tłuszczu były głównie związane ze zmianami w poziomach estradiolu. Zarówno androgeny, jak i estrogeny przyczyniły się do utrzymania prawidłowego libido i funkcji erekcji. Chociaż wyniki te mogą być zaskakujące, są one zgodne z badaniami pokazującymi, że tłuszcz ciała jest zwiększony u ludzi i myszy płci męskiej z mutacjami zerowymi genu aromatazy lub genu . receptora estrogenu i że funkcje seksualne są znacząco upośledzone u myszy iu ludzi z tymi zaburzeniami. wady genetyczne. 23-26
Nasze obserwacje mogą mieć ważne implikacje kliniczne. Po pierwsze, zapewniają fizjologiczną podstawę do interpretacji poziomu testosteronu u mężczyzn młodych i mężczyzn w średnim wieku oraz identyfikują niekorzystne konsekwencje, które najprawdopodobniej wystąpią na różnych poziomach stężeń gonad.
[przypisy: futcoins pl, twitter kwiatkowskioff, apteka gemini suwałki ]

Tags: , ,

No Responses to “Sterydy gonad i skład ciała, siła i funkcje seksualne u mężczyzn AD 9”

 1. Osprey Says:

  Co sądzicie o takich zabiegach poza granicami kraju?

 2. Zoja Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: olejek moringa[...]

 3. Gunhawk Says:

  U mnie marchewka jest zawsze obok buraka, selera czy jabłka.

 4. Jowita Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: woda mineralna[...]

 5. Klara Says:

  Nie rozumiem po co pisać taki artykuł.

Artykuł dotyczy tematów: apteka gemini suwałki futcoins pl twitter kwiatkowskioff