psychiatra warszawa
psychiatra warszaw – badania psychologiczne – porady psychologiczne

Strona główna: Palliation for Dying nieudokumentowanych imigrantów ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Są tacy, dla których znajdziemy usługi hospicyjne (prawo podatkowe zastrzega, że każde hospicjum niedochodowe musi zapewniać opiekę hospicyjną charytatywną), ale w większości przypadków nie. Wiele razy pacjenci cierpią z powodu tego procesu tak bardzo mentalnie, jak fizycznie. Jednym z moich pacjentów jest człowiek z Hondurasu z rakiem żołądka stopnia IV, który utrzymywał się pomimo trzech różnych linii chemioterapii i resekcji żołądka. Po tym, jak przyznałem mu się po raz trzeci od 2 tygodni na niewydolność nerek, zapytał mnie, czy mogę podać mu znacznie większą dawkę morfiny, żeby go zabić. Rozmawiałem z nim o statusie kodu i opiece komfortu (dowody sugerują, że posiadanie takiej rozmowy może ograniczyć przyjmowanie OIOM, a nawet pomóc złagodzić cierpienie3), czując się trochę nieszczere, ponieważ wiedziałem, co się stanie: nasz pracownik socjalny porozmawia z nim, zdejmie działający numer telefonu i obiecują zadzwonić, jeśli otworzą się miejsca hospicjum. Poprosił o zwolnienie. Cifuentes poprosił jednak o coś innego. Poprosił o powrót do domu. Dlatego zamiast dzwonić do pracownika socjalnego, nasz zespół medyczny zadzwonił do konsulatu Gwatemali. Za zgodą Cifuentesa (pozwolił mi również na wykorzystanie jego nazwiska w tym artykule), opisaliśmy jego diagnozę i prognozy i opowiedzieliśmy o tym, co uważaliśmy za najlepszy – i być może jedyny – plan medyczny: wysłać Cifuentes do domu.
Wysyłanie umierających pacjentów do ich ojczyzny nie jest niczym nowym. W rzeczywistości, wiele zespołów opieki paliatywnej na obszarach ciężkich dla imigrantów zaczęło świadczyć tę usługę jako coś równoznacznego z przyznaniem umierającego życzenia4. Czasami pacjenci sami płacą, ale często fundusze pochodzą z rządów domowych pacjenta, takich jak meksykański Departament Obrony Protección. Zespoły opieki paliatywnej, które rutynowo wysyłają pacjentów do domu, budują silne relacje z konsulatami, które są niezbędne do organizacji podróży i ustanowienia opieki medycznej w pobliżu domu pacjenta. Jeśli odpowiednio zorganizowane, wysłanie umierającego pacjenta do domu może być rozwiązaniem korzystnym dla wszystkich: zapewnia umierającemu pacjentowi środek paliatywny bez korzystania z hrabstwa lub awaryjnego finansowania Medicaid.
Na pierwszy rzut oka, wysłanie umierających pacjentów do domu na ich prośbę może wydawać się podejściem, które popierałoby obie strony debaty na temat nielegalnej imigracji. Ale budzi to pewne obawy. Czy pomoc umierającemu imigrantowi w doprowadzeniu do domu doprowadzi do użycia nagłych funduszy Medicaid na cele paliatywne. (Jeśli tak, dowody sugerują, że usługi hospicyjne dla nielegalnych imigrantów, podobnie jak w przypadku wszystkich usług opieki zdrowotnej, kosztowałyby znacznie mniej niż dla rodzimych osób urodzonych. 5) Czy nie dostarczając umierającym pacjentom standardu opieki, zmuszając imigrantów do powrotu. Dom. Są to ważne obawy, ale nie powinny one umniejszać głównej kwestii: w systemie, w którym ograniczona jest opieka w nagłych wypadkach dla imigrantów i nie jest możliwe adekwatne paliwo dla umierających pacjentów – system, w którym umierający ludzie czują się zmuszeni do powrotu do szpitala natychmiast po wypisaniu ze szpitala – wysłanie odpowiednich pacjentów do domu może być etycznie konieczne.
Dwa tygodnie po tym, jak go wypisałem – nie do jego mieszkania, nie wróciłem do oddziału ratunkowego, ale do jego domu – otrzymałem wiadomość: Cifuentes zmarł
[podobne: organika malbork, gemini chojnice, zom świdnica ]

Tags: , ,

No Responses to “Strona główna: Palliation for Dying nieudokumentowanych imigrantów ad”

 1. Olivier Says:

  Nie podoba mi sie to co sie dowiedzialem

 2. Necromancer Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do opiekunka osób starszych[...]

 3. Katarzyna Says:

  Wątrobę należy trenować, jak każdy inny narząd.

 4. Szymon Says:

  Article marked with the noticed of: pielęgniarska opieka domowa[...]

 5. The Dude Says:

  Taki sok jest smaczny, a witaminy i enzymy zawarte w nim działają natychmiast

Artykuł dotyczy tematów: gemini chojnice organika malbork zom świdnica