psychiatra warszawa
psychiatra warszaw – badania psychologiczne – porady psychologiczne

Strona główna: Palliation for Dying nieudokumentowanych imigrantów

Posted in Uncategorized  by admin
December 2nd, 2018

To, czego Cifuentes chciał więcej niż leki przeciwbólowe lub chemioterapia, umrze w domu. Dom nie był małym mieszkaniem, które dzielił z innymi pracownikami stoczni w pobliżu stadionu w centrum Houston. Dom był ranchito na karaibskim wybrzeżu Gwatemali. Dom był z córką. Podobnie jak wielu naszych pacjentów, Cifuentes przebywał w tym kraju nielegalnie. Nie zaczęło się tak. W wieku 49 lat wyemigrował na wizę na pracę, aby odebrać arbuza w Kalifornii. Dlaczego tak późno. Ponieważ handlarz narkotyków przejechał córkę w pickupie, roztrzaskując jej kość udową. (Ponad 50% kokainy wjeżdżającej do Stanów Zjednoczonych każdego roku, około 200 ton, przechodzi przez Gwatemalę.) Zapalenie szpiku kostnego zaostrzyło się, a następnie powikłania wymagały wielu operacji. Bardzo szybko koszt jej opieki wzrósł do sześciu liczb (dolarów, a nie quetzales), więc Cifuentes, miękko mówiący farmer, zrobił to, co musiał: wstąpił do grupy znacznie młodszych mężczyzn, którzy udali się do Kalifornii i opuścić dom.
Kiedy go poznałem, stracił zdolność do stania. Cifuentes przybył do Kalifornii z nadzieją na zarobienie pieniędzy na 2 lata przed powrotem do domu, ale żniwa skończyły się, więc poszedł za pracą do Teksasu, gdzie znalazł zatrudnienie jako malarz, ogrodnik i sekator drzewny. Każdego tygodnia wysyłał 250 dolarów do swojej córki – 150 dolarów, gdy czasy były złe – i płacił 210 dolarów miesięcznie za czynsz. W czasie, gdy wiza wygasła, sprawy układały się pomyślnie: pracował 60 godzin tygodniowo, jego córka znowu chodził, a on zaprzyjaźnił się zarówno z katolickimi, jak i ewangelicznymi frakcjami gwatemalskich pracowników migrujących. (Cifuentes często mówił o swojej wierze i wyrażał niedowierzanie dotyczące wojen, czasami toczonych z maczetami, pomiędzy grupami chrześcijan w domu). A potem pewnego dnia, wysoko na drzewach, zaczął się trząść. Wkrótce nie mógł malować bez kaszlu, zaczął spadać z drabin i zaczął kuleć. Gdy jego szef zrozumiał, że stał się odpowiedzialnością, zrzucił Cifuentesa do naszego szpitala. Znaleźliśmy raka: w jego kościach, wyrastających z pachwiny, w rdzeniu kręgowym, wszędzie. Ostateczną diagnozą był rak płaskonabłonkowy o nieznanym pochodzeniu z przerzutami. Usługa onkologiczna zalecała opiekę hospicyjną, ponieważ Cifuentes okazał się zbyt słaby, by wytrzymać chemioterapię.
Fundusze federalne na opiekę nad nieudokumentowanymi imigrantami są dostępne tylko w nagłych wypadkach Medicaid. Zdecydowana większość tych środków przeznaczona jest dla kobiet w ciąży i dzieci, ale największy wzrost wydatków dotyczy opieki w nagłych wypadkach w przypadku powikłań choroby przewlekłej – zdefiniowanych jako ostre objawy, w tym ból, które mogą zagrażać zdrowiu pacjenta lub pogarszać jego stan zdrowia. funkcjonowanie organizmu.1 Niepokojący problem pojawia się w opiece nad terminalnie chorymi pacjentami. Nasz szpital, hrabstwo Houston, przyznaje się do zaskakującej liczby śmiertelnie chorych nieudokumentowanych imigrantów z niewydolnością narządu lub silnym bólem. Pacjenci ci mają tendencję do występowania na późnym etapie choroby2 i często otrzymują wiele różnych schematów chemioterapii opłacanych przez fundusze powiatowe. Ale co się dzieje, gdy są zbyt słabe, aby otrzymać leczenie. Co się dzieje, gdy umierają.
Niestety, niestety. Dla wielu nieudokumentowanych imigrantów, śmiertelna choroba to drzwi obrotowe: są przyjmowani z oddziału ratunkowego z silnym bólem lub niewydolnością narządową, powstrzymujemy śmierć na tyle dobrze, aby mogli zostać wypisani, i bardzo szybko wracają. .
[patrz też: ortodoncja wrocław, dyżury aptek opole, koagulacja na podczerwień ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Artykuł dotyczy tematów: dyżury aptek opole koagulacja na podczerwień ortodoncja wrocław