psychiatra warszawa
psychiatra warszaw – badania psychologiczne – porady psychologiczne

The Evolving Primary Care Physician ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W 2008 r. 81,5% ankietowanych lekarzy stwierdziło, że są nieco lub bardzo zadowoleni ze swojej pracy, a 14,7% stwierdziło, że są nieco lub bardzo niezadowoleni. Ankiety również nie wykazują żadnej stałej zmiany od połowy lat 90. w odsetku lekarzy wskazujących, że nie mają wystarczająco dużo czasu, aby spędzić z pacjentami. US Primary Care Workforce według rodzaju dostawcy. Dane pochodzą z Margolius i Bodenheimer.3

David Mechanic, profesor nauk behawioralnych i dyrektor Instytutu Zdrowia, Polityki Opieki Zdrowotnej i Badań Agingowych na Uniwersytecie Rutgers, donosił dekadę temu, że pomimo powszechnego wrażenia wśród lekarzy i pacjentów, że wizyty lekarskie były coraz krótsze, średnia długość wizyty wzrosła o do 2 minut w latach 1989-1998. Jednak w ostatnich latach nasiliła się presja na lekarzy, by szybko się przeprowadzili i osiągnęli wiele celów podczas wizyty, powiedział mechanik. W ankietach wielu pacjentów opisuje swoich lekarzy jako przyspieszonych i niereagujących, podczas gdy praktykujący pielęgniarki są postrzegani jako znacznie bardziej skłonni do poświęcenia czasu, rozmowy z pacjentem i odpowiedzi na pytania – dodał. W jednym z badań naukowcy, którzy nagrywali ambulatoryjne wizyty lekarzy-pacjentów i audiowizualnych pacjentów, stwierdzili, że najbardziej zadowoleni pacjenci postrzegali wizytę jako trwającą średnio 3 minuty dłużej niż w rzeczywistości5.
Obserwatorzy praktyk medycznych zgłaszają uderzające zmiany w sposobie pracy lekarzy. Lekarze Christine Sinsky i Thomas Bodenheimer odwiedzili w ciągu ostatniego roku 23 praktyki podstawowej opieki nad projektem, sponsorowanym przez American Board of Internal Medicine Foundation, koncentrującym się na sposobach podtrzymywania radości lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w praktyce. Sinsky, internista zajmujący się podstawową opieką medyczną w dużej grupie wielospecjalistycznej w Iowa, skomentował, że elektroniczna dokumentacja medyczna, pomimo oczywistych korzyści, była niezwykle destrukcyjną innowacją , zmieniając środowisko praktyki i codzienne czynności wykonywane przez lekarzy i inne służby zdrowia. pracownicy opieki.
To, co naprawdę widziałem, to dużo marnowania w systemie opieki zdrowotnej na poziomie wykorzystania umiejętności lekarza – powiedziała. Wydaje mi się, że dwie trzecie dni lekarzy spędza się na dokumentacji, zadaniach administracyjnych, wypełnianiu dokumentacji, zarządzaniu skrzynką odbiorczą, gromadzeniu danych i wprowadzaniu danych. . . . Jest to coś, co trudno rozpoznać, gdy robisz to.
Sinsky zauważył, że niektóre innowacyjne praktyki odpowiedziały, przypisując dużą część odpowiedzialności za wprowadzanie danych innym członkom personelu. Na przykład w ramach jednego, bardziej wspólnego modelu opieki, pielęgniarka lub asystent medyczny towarzyszy lekarzowi podczas każdej wizyty, wprowadza wyniki i plan leczenia do komputera oraz przygotowuje recepty i instrukcje dla pacjenta.
Abraham Verghese, profesor medycyny na Uniwersytecie Stanforda, uważa, że wszechobecność komputerów w warunkach klinicznych przyczyniła się do zmniejszenia interakcji twarzą w twarz między lekarzami i pacjentami oraz erozji umiejętności lekarzy w badaniu fizykalnym. Zespoły mieszkańców mogą przeprowadzać obchody, sprawdzając wyniki testu na komputerze i całkowicie pomijając badanie pacjentów
[podobne: gemini chojnice, grażka łódź, twitter kwiatkowskioff ]

Tags: , ,

No Responses to “The Evolving Primary Care Physician ad”

 1. Róża Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: psychoterapia Mokotów[...]

 2. Pusher Says:

  I prosze nie zwalac winy na lekarzy

 3. Pluto Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: psycholog dziecięcy kielce[...]

 4. Wiktor Says:

  Koszt w aptece bez recepty niecałe 20 zł.

 5. Crash Test Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: jagody acai[...]

 6. Michał Says:

  Ból był tak nieznośny, że wybudzał mnie ze snu

Artykuł dotyczy tematów: gemini chojnice grażka łódź twitter kwiatkowskioff