Ścisła kontrola glikemii a standardowa opieka po kardiochirurgii dziecięcej
W niektórych badaniach ścisła kontrola glikemii za pomocą insuliny poprawiła wyniki u dorosłych poddawanych zabiegom kardiochirurgicznym, ale te korzyści nie zostały udowodnione w krytycznie chorych dzieciach zagrożonych hipoglikemią hiperinsulinową. Testowaliśmy hipotezę, że ścisła kontrola glikemii zmniejsza chorobowość po pediatrycznej operacji kardiochirurgicznej. Metody
W tej dwuośrodkowej, prospektywnej, randomizowanej próbie zapisaliśmy 980 dzieci, w wieku od 0 do 36 miesięcy, poddanych operacji z użyciem krążenia pozaustrojowego. Pacjenci zostali losowo przydzieleni do ścisłej kontroli glikemii (z zastosowaniem algorytmu dawkowania insuliny ukierunkowanego na poziom glukozy we krwi od 80 do 110 mg na decylitr [4,4 do 6,1 mmol na litr]) lub standardowej opieki w oddziale intensywnej terapii kardiologicznej ( ICU). Ciągłe monitorowanie stężenia glukozy zostało wykorzystane do wyznaczenia częstotliwości pomiaru stężenia glukozy we krwi oraz do wykrycia zbliżającej się hipoglikemii. Pierwszorzędnym wynikiem była częstość zakażeń związanych z opieką zdrowotną w OIOM. Drugorzędne wyniki obejmowały śmiertelność, długość pobytu, niewydolność narządową i hipoglikemię.
Wyniki
Ogółem 444 z 490 dzieci, którym przypisano ścisłą kontrolę glikemii (91%), otrzymywało insulinę w porównaniu z 9 z 490 dzieci przydzielonych do standardowej opieki (2%). Chociaż normoglikemię osiągnięto wcześniej przy ścisłej kontroli glikemii niż przy standardowej opiece (6 godzin vs. 16 godzin, P <0,001) i utrzymywano przez większą część krytycznego okresu choroby (50% vs. 33%, P <0,001), ścisła kontrola glikemii nie wiązała się ze znacznie zmniejszoną częstością zakażeń związanych z opieką zdrowotną (8,6 vs. 9,9 na 1000 pacjento-dni, P = 0,67). Wyniki wtórne nie różniły się istotnie między grupami, a ścisła kontrola glikemii nie korzystała z podgrup wysokiego ryzyka. Tylko 3% pacjentów, którym przypisano ścisłą kontrolę glikemii, miało ciężką hipoglikemię (stężenie glukozy we krwi <40 mg na decylitr [2,2 mmol na litr]).
Wnioski
Ciasną kontrolę glikemii można osiągnąć przy niskiej hipoglikemii po operacjach kardiochirurgicznych u dzieci, ale nie zmienia ona istotnie częstości zakażeń, śmiertelności, długości pobytu ani miar niewydolności narządów w porównaniu ze standardową opieką. (Finansowane przez National Heart, Lung, and Blood Institute i inne; SPECS ClinicalTrials.gov number, NCT00443599.)
Wprowadzenie
Wrodzone wady serca są najczęstszymi wadami wrodzonymi, przy czym każdego roku w Stanach Zjednoczonych wykonuje się około 20 000 kardiochirurgicznych procedur kardiochirurgicznych.1,2 Zachorowalność i umieralność po operacji u niemowląt i małych dzieci pozostaje stosunkowo wysoka3; w związku z tym identyfikacja modyfikowalnych czynników ryzyka podczas pooperacyjnej krytycznej opieki jest ważna dla ciągłej poprawy wyników
[przypisy: zom świdnica, gemini chojnice, twitter kwiatkowskioff ]
January 13th, 2019 at 3:13 pm
Article marked with the noticed of: gainer[...]
January 15th, 2019 at 5:48 pm
Witam ,choruje już 12 lat
January 17th, 2019 at 11:52 am
[..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: szczoteczki do zębów[...]
January 19th, 2019 at 10:59 pm
Tak więc jest jednak coś, jakaś alternatywa dla takich osób
January 21st, 2019 at 7:14 pm
[..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu usg kraków prywatnie[...]
January 23rd, 2019 at 2:19 pm
zwiększając podaż wapnia, tylko pogłębi się te objawy