psychiatra warszawa
psychiatra warszaw – badania psychologiczne – porady psychologiczne

Słusznie Zapraszanie nierówności w państwowych świadczeniach zdrowotnych

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Administracja Obamy zdobyła w grudniu punkt polityczny wraz ze swoim biuletynem na temat podstawowych świadczeń zdrowotnych, uspokajając krytyków ustawy Affordable Care Act (ACA), dając państwom prawo do określenia, jakie korzyści powinny być te.1 Wniosek jest politycznie zrozumiały. Ale czy to fair. Postanowienie ACA, że niektóre podstawowe świadczenia zdrowotne muszą być oferowane przez plany zdrowotne uczestniczące w nowych państwowych giełdach ubezpieczeniowych to ogromny krok w kierunku bardziej sprawiedliwego i sprawiedliwego systemu opieki zdrowotnej. 30 milionów nieubezpieczonych Amerykanów, którzy mieli ograniczony lub żaden dostęp do opieki, nie otrzyma przynajmniej części opieki zdrowotnej; dla niektórych może to oznaczać wizytę u lekarza po raz pierwszy od wielu lat.
Obecnie polityka określona przez sekretarza ds. Zdrowia i usług ludzkich (HHS) daje państwom znaczną elastyczność w wyborze planów wzorcowych, do których wszystkie inne plany zdrowotne w tym stanie muszą być zasadniczo równe . Plany zdrowotne będą mogły zmieniać skład określone korzyści i ustalić własne limity ilościowe. Na przykład liczba wizyt psychologów dozwolonych pacjentowi z depresją lub liczba dni hospitalizacji zapewnionych po operacji mogą się różnić w zależności od stanu. Niektóre państwa mogą być bardziej hojne niż inne, a życie w nich będzie kluczowym wyznacznikiem korzyści, jakie otrzymuje. Ponadto Departament Zdrowia i Opieki Społecznej zastanawia się nad możliwością zastąpienia w różnych kategoriach świadczeń , co oznaczałoby, że niektóre ważne usługi lub świadczenia w poszczególnych kategoriach mogłyby zostać całkowicie wyeliminowane. W związku z tym nie będzie jednolitego standardu dotyczącego ilości lub jakości opieki zdrowotnej, którą należy zapewnić.
Ale co, jeśli ta polityka oznacza tandetną opiekę zdrowotną dla niektórych pacjentów i najnowocześniejszą opiekę zdrowotną dla innych – system dwupoziomowy. A co, jeśli różnice w jakości prowadzą do niepełnosprawności, dysfunkcji, komplikacji lub przedwczesnej śmierci. Dosyć różne wyniki można uzyskać u osoby z pełnym dostępem do opieki zdrowotnej o wysokiej jakości i osoby, która nie ma takiego dostępu, nawet jeśli oboje mają ten sam stan zdrowia. Nadciśnienie, na przykład, dotyka prawie 20% populacji USA, ale miliony Amerykanów nie zdiagnozowano nadciśnienia, a tylko 58% pacjentów otrzymuje odpowiednie leczenie.2 Badania pokazują, że mniej niż 3% kobiet po menopauzie z dystalnym złamaniem promieniowym otrzymywało kość – badanie gęstości i mniej niż 25% otrzymywało leczenie osteoporozy w ciągu 6 miesięcy po ich złamaniu.3 Takie luki w opiece zwiększają ryzyko złego stanu zdrowia.
Co więcej, podejście stan po państwie może prowadzić do dyskryminacji pacjentów z rzadkimi, ciężkimi lub kosztownymi stanami zdrowotnymi. Choroba Refsuma, na przykład spowodowana brakiem enzymu, który rozkłada kwas fitanowy, prowadzi do zaburzeń skóry, utraty węchu, ślepoty nocnej, głuchoty i zaburzeń bicia serca, które mogą skutkować nagłą śmiercią. Opieka neurologiczna, okulistyczna, dermatologiczna i ogólna jest niezbędna do diagnozy i oceny. Leczenie polega na przestrzeganiu przez całe życie ścisłej specjalnej diety i ścisłym monitorowaniu przez klinicystów; mogą być potrzebne implanty plazmaferezy i ślimakowe
[hasła pokrewne: organika malbork, , ewpa komorniki ]

Tags: , ,

No Responses to “Słusznie Zapraszanie nierówności w państwowych świadczeniach zdrowotnych”

 1. Tymon Says:

  pacjent musi leżeć absolutnie nieruchomo

 2. Alexander Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: Ortodonta cennik Kraków[...]

 3. Jerzy Says:

  Dlaczego lekarze postepuja tak z pacjentami?

 4. Bartosz Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: sklep z odżywkami warszawa[...]

 5. Rita Says:

  marchewka kalorie nie ma za dużo,

Artykuł dotyczy tematów: ewpa komorniki organika malbork urolog po angielsku