psychiatra warszawa
psychiatra warszaw – badania psychologiczne – porady psychologiczne

The Evolving Primary Care Physician

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Lekarz pierwszego kontaktu jest szybko ewoluującym gatunkiem – aw przyszłości może stać się zagrożonym. Ponieważ Stany Zjednoczone zmagają się z podwójnymi wyzwaniami związanymi z rozszerzeniem dostępności opieki zdrowotnej i obniżeniem krajowej ceny, ciężko powiedzieć, w jaki sposób lekarze podstawowej opieki zdrowotnej będą pasować do pojawiających się modeli świadczeń. Czy będą one coraz częściej zastępowane przez praktykujących pielęgniarki i asystentów lekarza. Czy staną się partnerami lub liderami w multidyscyplinarnych zespołach, spędzając więcej czasu na nadzorowaniu innych i mniejszej interakcji z pacjentami. Czy większość pracowników stanie się pracownikami dużych systemów opieki zdrowotnej, ponieważ praktyki indywidualne i małe grupy znikają. Czy posiadanie lekarza pierwszego kontaktu stanie się luksusem, dostępnym głównie dla osób, które mogą opłacić składki, aby zapisać się na praktykę concierge. Nawet kwestia, czy kraj jest dotknięty nieuchronnym brakiem lekarzy, jest dyskusyjna: grupy ekspertów wyciągnęły przeciwne wnioski w zależności od swoich założeń dotyczących tego, kto będzie zapewniał opiekę w przyszłości i w jaki sposób. Raport konferencji zorganizowanej w maju 2011 r., Sponsorowanej przez Fundację Josiah Macy Jr., przytoczył szacunki przewidujące niedobór ponad 100 000 lekarzy w połowie następnego dziesięciolecia, przy czym najbardziej dotknęły specjalności podstawowej opieki zdrowotnej. Tymczasem inny raport, opublikowana w ubiegłym roku przez Fundację Roberta Wooda Johnsona, podsumowała: Dane nie potwierdzają sugestii, że Stany Zjednoczone obecnie doświadczają lub stoją w obliczu zbliżającego się niedoboru dostawców podstawowej opieki; liczba lekarzy, pielęgniarzy i asystentów lekarzy wzrosła w ostatnich latach w stosunku do ogółu populacji. 2 Jednakże w sprawozdaniu tym stwierdzono, że tacy dostawcy są w znacznym stopniu źle zdyskredytowani, co powoduje poważne niedobory na obszarach wiejskich i wśród populacji zaniedbanych. Zauważono, że praktykujący pielęgniarki są najszybciej rosnącą grupą lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, ich liczba wzrosła średnio o ponad 9% rocznie w stosunku do populacji w ciągu 6 lat kończących się w 2005 roku.
Zmiany w pracy lekarzy
Obowiązki lekarza zmieniają się pod wpływem postępu w wiedzy medycznej i technologii; rosnące wykorzystanie komputerów, urządzeń przenośnych i elektronicznych systemów dokumentacji medycznej; oraz rosnącą presją, aby śledzić i mierzyć dane kliniczne. CanMEDS, kanadyjska inicjatywa mająca na celu optymalizację wyników leczenia pacjentów, sugeruje jeden z możliwych współczesnych opisów zawodów, wymieniając siedem podstawowych umiejętności dla lekarzy: eksperta medycznego, naukowca, informatora, profesjonalisty, współpracownika, menedżera i rzecznika zdrowia. Niektórzy nauczyciele i planiści zdrowia mogą dodać członka zespołu , podczas gdy praktykujący lekarze, obciążeni rosnącymi wymaganiami dotyczącymi dokumentacji i pomiarów, mogą zasugerować włączenie maszynistki lub nagrywarki danych .
Pomimo zmieniającego się profesjonalnego krajobrazu, krajowe badania lekarzy przeprowadzane przez Centrum Studiów nad Zmianami Systemów Zdrowotnych, niezależna organizacja non-profit w Waszyngtonie, nie wykazują znaczącego wzrostu w ciągu ostatniej dekady w odsetku lekarzy, którzy twierdzą, że są niezadowoleni z medycyny nie ma również znaczących różnic w poziomie satysfakcji między lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej a specjalistami
[podobne: ewpa komorniki, apteka gemini suwałki, grażka łódź ]

Tags: , ,

No Responses to “The Evolving Primary Care Physician”

 1. Alan Says:

  chyba przejdę się do trzeciego lekarza i zobaczymy co powie na ten temat

 2. Diana Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: rtg zębów[...]

 3. Pola Says:

  Lekarze rodzinni mylą się nie czasem a zazwyczaj

 4. Jadwiga Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: restauracja katowice[...]

 5. Tough Nut Says:

  Prosze nie wprowadzac ludzi w blad

Artykuł dotyczy tematów: apteka gemini suwałki ewpa komorniki grażka łódź